Järjestön, yhdistyksen tai yhteisön edustaja löytyyhän tietosi jo valtakunnallisesta lahella.fi -palvelusta?

Ti, 20.12.2022 - 11:07

Järjestön, yhdistyksen tai yhteisön edustaja löytyyhän tietosi jo valtakunnallisesta lahella.fi -palvelusta (ent. Toimeksi.fi-verkosto)? Palvelussa voit ilmoittaa ryhmätoiminnasta, tapahtumista, koulutuksista tai vapaaehtoistehtävistä. Sivuston kautta on hyvä mahdollisuus saada vahvempaa näkyvyyttä niin asukkaiden kuin viranomaistenkin suuntaan. Yhdistysten kesken sivusto toimii myös verkostoitumisen alustana, minkä lisäksi sivustolta löytyy myös laajasti tietomateriaalia tukemaan yhdistysten toimintaa.

Asukkaille palvelu tarjoaa helpon tavan löytää tietoa toiminnasta, jota eri järjestöt, yhdistykset ja yhteisöt alueellisesti tarjoavat. Yhden sivuston alle koottu tieto on helppo löytää ja lähteä mukaan toimintaan palvelun kautta. Hakuominaisuuksilla voi hakea toimintaa alueen tai aiheen perusteella, joten palvelu toimii myös paikallistoiminnan löytämiseen.

Klikkaa lähellä.fi

Lähellä.fi